Fethiye Kaş Kekova Fethiye Mavi Yolculuk 8 GÜN

FETHİYE Çıkışlı

8 Gün 7 Gece

0.00 den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • fethiye
  • GÖKKAYA KOYU
  • KALKAN
  • KAPUTAŞ PLAJI
  • KEKOVA
  • Kelebekler Vadisi
TUR PROGRAMI

FETHİYE KAŞ MAVİ YOLCULUK 8GÜN 7GECE

Fethiye Kaş mavi yolculuk rotası en çok tercih edilen mavi yolculuk rotasından bir tanesidir. Kaş Kekova Batıkşehir bölgesine yapılan mavi yolculuk turu Fethiye Limanından başlayıp tekrar Fethiye Limanına dönüşle sona eriyor. Fethiye Kaş mavi yolculuk turumuz 7 gece, 8 gün sürüyor. Daha önce Kaş kekova bölgesine mavi yolculuk yapmamış misafirlerimiz, Kalkan Kaş bölgelerinde durduğumuzda kara turlarına katılarak bölgeyi keşfedebilirler.

Mavi yolculuk, konaklamalı tekne turudur. Teknelerimizi 4 kabin ve üzeri olarak mürettebatlı olarak kiralarsınız.

Mavi tur programlarımız genelde kumanya hariçtir. Yani misafirlerimiz mavi yolculuk turu boyunca yemek tercihlerini kendileri yapıyor. Alışverişlerini kendi isteklerine göre yapıyorlar. Tekne aşçımız ve mürettabatımız ise yemeklerini hazırlayıp, servisini yapıyor.

1.Gün Fethiye Liman

Ege ve Akdeniz’in buluşma noktası, denizciler için önemli doğal limanlardan biri olan Fethiye limanında bulunan teknemize ulaşırsınız. Fethiye limanında saat 15:30 dan itibaren misafirlerimiz tekneye giriş yapabilirler. Misafirlerimize hoş geldin ikramları ile birlikte yapacakları tur, mavi yolculuk ve teknede yaşamla ilgili genel konuları anlatacağız. Misafirlerin isteğine göre ilk gece Fethiye Limanında ya da yakın koylardan birinde akşam yemeği ile servisimiz başlar. Gecelemeyi burada yapıyoruz.

2.Gün Ölüdeniz-Gemiler Koyu

Sabah kahvaltı sonrası turumuz başlıyor. Ölüdeniz’e doğru hareket ediyoruz. Rüzgarın ve kıyıların güzelliğinin tadına varmaya başlıyorsunuz. Yüzme molası ve öğle yemeği için Ölüdeniz’de demir atıyoruz. Akşam üstü hareket ediyoruz ve Gemiler adasına gelerek, akşam yemeği ve gecelemeyi burada yapıyoruz. Yarımadada Bizans döneminden kalma harabeleri görebileceğiniz yürüyüş yapma imkanınız var. Burada ayrıca Doğu Roma döneminden kalma Aya Nicolas kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Aya Nicolas kilisesinin bulunduğu tepeden gün batımını izlemek bu turun önemli aksiyonlarından biridir. Akşam yemeği ve gece konaklaması burada yapıyoruz.

3.Gün Kaş

Sabah misafirler henüz kalkmadan teknemiz demir alır ve erken saatlerde geçilmesi gereken yedi burunlar geçilerek Kalkan yakınlarında bulunan Yeşilköy koyunda demirler. Kahvaltı ve yüzme molasından sonra teknemiz buradan hareketle Kaş limanı yakınlarına gelir. Misafirlerimizin isteği doğrultusunda Kaş limanına demir atılabiliriz. Küçük bir kasaba olan Kaş, tarihi ile ünlü önemli bir tatil merkezidir. Burada gece hayatı ve çevrede bulunan çok sayıda antik yapı ve harabeler görülmeye değer yerler var. İsteyen misafirler karaya çıkarak Kaş’ta dolaşabilirler. Yerel işletmelerden alışveriş yapabilirler.

4.Gün Kekova – Üçağız

Kahvaltı sonrası Kekova liman bölgesine hareket ediyoruz. Kekova, antik Likya uygarlığı zamanında önemli bir şehir iken günümüzde büyük kısmı sular altında kalmıştır. Batıkşehir Kekova’da Roma döneminden kalma tersane ve Doğu Roma döneminden kalma kiliseler görülebilirsiniz. Bu koyun adı Tersane koyudur. Akşam üstü buradan hareketle Üçağız koyuna geliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme burada yapıyoruz.

5.Gün Kaleköy-Çayağzı Limanı

Kahvaltı sonrası eski Likya uygarlığından beri yerleşim olan ve günümüzde bölgenin en güzel sahil köylerinden biri Kaleköy’e hareket ediyoruz. Burada isteyen misafirlerimiz köyü gezebilirler. Tarihteki ismi Simena olan bölgede çok çeşitli Roma ve Doğu Roma harabeleri de bulunmaktadır. Öğle yemeği ve yüzme molası için buradan hareketle Çayağzı koyuna hareket ediyoruz. Çayağzı limanında isteyen misafirlerimiz karaya çıkarak Likya Medeniyetleri müzesini ziyaret edebilirler. Ayrıca antik Myra kenti ve Doğu Roma zamanında yaşamış günümüzde Noel Baba olarak Hristiyan kültüründe önemli bir figür olan Saint Nicolas’ın piskoposluk yaptığı kilise ziyaret edebilirsiniz. Buradan hareketle akşam yemeği ve geceleme için Gökkaya koyuna demir atıyoruz.

6.Gün

Dönüş yolu için sabah erkenden yola çıkıyoruz. Sabah kahvaltısı da seyir halindeyken servis ediyoruz.. İlk yüzme molası Kabutaş plajında ya da Liman ağzı koyunda vereceğiz. Limanağzında durursak, öğle yemeği için Hidayet koyu ve akşam yemeği ile geceleme yapılmak için de Fırnaz koyu bu bölgede görülmesi gereken yerlerdir.

7.Gün Kelebekler Vadisi- Samanlık Koyu

Kahvaltı sonrası Turunç Pınarı koyuna hareket edilir. Yolda Kelebekler Vadisi’nde yüzme molası verilir ve öğle yemeği de Turunç Pınarı koyunda yapılır. Daha sonra Samanlık koyuna gelinir ve misafirlerimizin isteği ile ya burada ya da Fethiye limanında akşam yemeği servis edilir ve geceleme yapılır.

8.Gün Tekneden İniş

Sabah kahvaltısından sonra 10:30 gibi tekneden ayrılınır.

 

AÇIKLAMALAR

Fiyata Dahil Olanlar

Teknede konaklama.
Mürettebat servisi.
Kullanım suyu.
Yakıt.
Türk limanları vergileri.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Yiyecek, içecek.
Yunan Adaları harcamaları.
Havaalanı transferi.
K.D.V.

FİYAT / REZERVASYON
Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
01 Nisan 2022 - 30 Kasım 2022 Ücretsiz 0.00
AY/GÜN/YIL (M/Day/Year)

Kaş tatilinizde turlar ve aktivitelere katılmadan dönmeyin. Kaş ta turlara, aktivitelere katılmadan sadece plajlarda zamanınızı geçirerek yapacağınız tatil biraz sıkıcı olabilir. Kaş ‘ın tadını çıkarabilmek için Kekova tekne turuna, Kaş saklıkent jeep safari turuna, yamaç paraşütü aktivitesine, dalış organizasyonlarına mutlaka katılın.

Benzer Tur Paketleri

kekova mavi tur

Üçağız Kekova Mavi Yolculuk 4gece

5 Gün 4 Gece
DEMRE Çıkışlı
Üçağız kekova mavi tur rotasında teknelerimizi mürettebatlı kiralayarak mavi...
650.00 den itibaren
Vizesiz
kaş konaklamalı tekne turu

Kaş Kekova Kaş Mavi Tur 7gece

7 Gece 8 Gün
KAŞ Çıkışlı
Kaş konaklamalı tekne turu rotasında teknelerimizi mürettebatlı kiralayarak mavi...
750.00 den itibaren
kaş mavi yolculuk nasıl oluyor

Marmaris Fethiye Mavi Yolculuk 8Gün

8 Gün 7 Gece
MARMARİS Çıkışlı
MARMARİS GÖCEK FETHİYE MAVİ YOLCULUK 8 GÜN 7 GECE...
0.00 den itibaren
× Canlı Destek İçin Buradayız