KAŞ XL EXTREME 6Gece 7Gün

KAŞ Çıkışlı

6 Gece 7Gün

2150.00 den itibaren
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • AKVARYUM KOYU
 • BATIKŞEHİR
 • GİZLİKENT KANYONU
 • GÖKKAYA KOYU
 • GÖMÜCE KÖYÜ
 • KAPUTAŞ PLAJI
 • KEKOVA
 • KIBRIS KANYONU
 • KORSAN MAĞARASI
 • PATARA ANTİK KENT
 • PATARA PLAJI
 • RUM KÖYÜ
 • SAKLIKENT KANYONU
 • SİMENA
 • TERSANE KOYU

KAŞ XL EXTREME 6GECE 7GÜN

Yaş: 15-55

Kaş XL EXTREME programı macera tutkunları için hazırlanmıştır. Adrenalinin hep zirvede olduğu bu programda unutulmaz Kaş tatili yaşarsınız. Kaş doğası ve tarihi ile macera tutkunu herkese unutulmaz maceralar yaşatır. Program her Pazar başlar.

Katılımcılar Yanlarında Neler Bulundurmalılar?

En önemlisi sağlam bir ayakkabı ya da bottur. Ayak bileklerinizi de      koruyan, ıslandıktan sonra bile sağlamlığını kaybetmeyen, tabanları çok    ince olmayan ve kaymayan spor ayakkabısı ya da yürüyüş botları tercih  edilmelidir. (Piyasada kanyon ayakkabısı adı altında satılan, neoplan kumaştan yapılmış ayakkabılar uygun değildir.) Biz tur boyunca ayağınıza iki çift çorap giymenizi tavsiye ediyoruz. Wetsuit altına kesinlikle pamuklu çamaşır giymemelisiniz, mayo yeterli olacaktır. Erken sezonda yapılan kanyon turlarında wetsuit altına termal giysiler giymeniz sizi soğuğa karşı daha iyi koruyacaktır

Tur bitiminde ayakkabılarınız ıslanmış olacağı için araçta giymek üzere kuru bir yedek ayakkabı ve t-shirt bulundurmalısınız. Suyla ilgili birçok sporda olduğu gibi bu turda da bir havlu ve güneş kremi bulundurmanız iyi olacaktır. Gözlük kullanıyorsanız gözlük ipi, saçlarınız uzunsa bunları toplamak için toka bulundurmak gerekir. Fotoğraf makinesi ya da kamera getirmek istiyorsanız bunların suya ve darbelere karşı dayanıklı olması ve elbisenize bağlanmasını sağlayacak aparatları olması şarttır. Tüm bunlara ilave şahsi eşyalarınız için küçük bir su geçirmez çanta uygun olur.

Kimler Yapabilir?

En az 15 yaşında, belirgin bir sağlık sorunu ya da engeli olmayan kişiler bu turu rahatlıkla yapabilir. Bunun yanı sıra yüzme bilmeniz, yükseklik korkunuzun olmaması, en önemlisi ise buna hazır olduğunuzu hissetmeniz gerekmektedir.

 

1.gün: Kaş a geldiniz ve otelimize giriş yaptınız, kısa bir dinlenmenin ardından sizi ofisimize davet ettik , Kaş ve program hakkında çay-kahve eşliğinde bilgilendirme yapılacak.

2.gün : Canyoning

Bu aktivitede özel malzeme ve ekipman kullanılmaktadır. Kaş’ı çevreleyen , Toroslardaki farklı kanyonlarda, serin ve berrak suların doldurduğu havuzlara atlayarak, yürüyerek ve bazen de ip yardımıyla 40 metreye varan yüksekliklerden inerek yapılan,  heyecanlı ve eğlenceli bir aktivitedir.

08:30 çıkış yapıp, araçlarımızla  Kıbrıs Kanyonuna doğru yol alırken yolumuz üzerindeki Gömüce köyünde, odun ateşinde demlenmiş çaylarımızı yudumlamak için kısa bir mola veriyoruz. Dalış elbiselerimizi, kasklarımızı, tırmanış ekipmanlarımızı kuşandıktan sonra, deneyimli rehberlerimiz eşliğinde kanyon maceramız başlıyor. Öğle yemeğimizi kanyonun içinde yapacağımız bir piknikle alıyor, şelaleleri, kazanları ve ipli geçişleri birer birer aşarak yolumuza devam ediyoruz.

Not: Bougainville Turizm, kanyon için gerekli olan özel elbise, teknik  ekipman ve ip gibi malzemeleri, uluslararası güvenlik onayı almış  markalardan seçerek karşılar. Kanyon geçişlerinde neoplan dalış elbiseleri  bizi üşümekten korur. Dolayısıyla turu satın alırken beden ölçüsü de  bildirmeniz gerekmektedir.

çıkış:08:30 / dönüş 17:30

3.gün: Kekova Batıkşehir Tekne Turu

Kekova Tekne Turu Kaş Tatilinin olmazsa olmaz bir aktivitesi. Kekova tekne turunda batıkşehir üzerinde tekneyle gezerken, Kaleköy (Simena) tarihi köyünde dinlenirken tarihe tanıklık edeceksiniz. Kekova bölgesinin muhteşem tertemiz koylarında yüzerken zaman dursun isteyeceksiniz. Öğle yemeklerimiz teknede açık büfe şeklinde sunulacak. Yemeklerimiz yöresel lezzet taşımaktadır. Sabah 09:30 Kaş tan başlayan Kekova tekne turumuz 18:00 da bitiyor.

(tüm gün süren aktivite)

4.gün: Jeep Safari

Jeep Safari aktivitesi ile eğlencenin ve maceranın dibine vuracaksınız. Sabah 09:30 da safari araçlarımızla turumuza başlıyoruz. Kaş ın en deneyimli ve eğlenceli ekibiyle tura başlıyorsunuz.Kaş Jeep safari turunda ilk olarak eski bir köy evinde kahvaltı molası vereceğiz. Gözleme ve çay ikramlarından sonra Jeepler arası ve köylülerle yapacağımız su savaşına hazırlanacaksınız. Rehberimiz detayları size anlatacak. Unutamayacağınız bir savaş sizi bekliyor. Hatırlatmak isteriz ki su savaşına katılmak zorunlu değil. İstemeyen misafirlerimizi araçların ön koltuklarına oturup camları kapatıp seyirci kalabilirler. Sürüş güvenliğinin olduğu noktalarda su savaşı yapılıyor ve sadece kahvatı verdiğimiz köy ile Saklıkent kanyonu arasındaki mesafede yapılıyor.

Artık Saklıkent bölgesine varıyoruz. İlk olarak Gizlikent kanyonuna girip, gizlikent kanyonundaki şelaleyi görüp altında resimleriniz çekiliyor. Ardından diğer kanyonumuz olan Saklıkent Kanyonuna geçip yürüyüş yapıyoruz. Kanyonun çıkışında isteyen, cesaret eden ve yüzme bilenler  “Bodyrafting” aktivitesine katılıyor. Akan nehirde yüzüyoruz. Aklınızdan hiç çıkmayacak bir anı olarak yerini alacağından eminiz.

Öğle yemeğimizi nehir üzerinde kurulu sedirlerde alıyoruz. Yemeğimizin ardından Dünyaca ünlü Patara Plajına geçiyoruz. Patara antik şehrinin arasından geçerek plaja ulaşıyoruz. Yüzme molasının ardından araçlarımıza binip Kaputaş plajına doğru  yol alıyoruz. Kaputaş plajında 45 dakika yüzme molasının ardından Kaş a 18:30 da dönmüş oluyoruz.

(Tam Günlük bir aktivite)

5.gün: Dalış

Kaş Türkiye’ nin en önemli dalış noktası. Kaş ta Dalış için limanda bekleyen teknemize sabah 08:45 geçiyoruz. Eğitmenimiz, kullanacağımız ekipmanlar hakkında, nasıl kullanacağınız konusunda , su altı iletişimi nasıl sağlayacağınız hakkında kısa bir eğitim verecek.  Ekipmanları dalış ekibimiz yardımıyla giydikten sonra, eğitmenimiz ile bire bir dalışa geçeceksiniz. Eğitmenimiz dalış süresince sadece sizi daldıracak ve sizin yanınızda olacak. Yaklaşık 5 ila 7 metre derinliğe inebileceksiniz. Sualtında kalış süresi yaklaşık 30 dakika. Limana dönüşümüz 13:00

(Yarım günlük bir aktivitedir.)

6.gün Seakayaking (Batıkşehirde Seakayak)

Sea-kayaking (deniz kanosu), kekova batık şehrini en ince ayrıntısına kadar keşfetmenin en güzel yoludur.

Sizleri otelinizden alıp Seakayak aktivitesinin yapıldığı Kekova batıkşehir bölgesine araçlarımızla yol alıyoruz. Rehberimiz tarafından seakayak kullanımı ve bölge hakkında detaylı bilgilendirmenin ardından, eski bir ulaşım aracı olan, modern deniz kanolarımızla maceramıza başlıyoruz. İlk durağımız yaklaşık 45 dakika kürek çektikten sonra ulaşacağımız Tersane koyu. Bu koyda batıklar üzerinde yüzebilirsiniz. Molamızın ardından tarihin üzerinden teğet geçeceğimiz Kekova batıkşehirine yol alıyoruz. Kekova batıklarının üzerinden geçerken depremler sonucu sular altında kalmış kalıntılar sizleri büyüleyecek. Yavaş bir şekilde tadını çıkararak, suya dokunarak geçişimizi sağladıktan sonra batıkşehrin karşı yakasında bulunan simena (Kaleköy) ‘e geçip, öğle yemeğimizi alıyoruz. Kaleköyü gezmek, simena kalesini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz için rehberimiz belirli bir süre verecek, dinlenmek isteyenler yüzerek denizin keyfini çıkarabilir ya da kafelerde oturabilir. Artık seakayak turumuzun çıkış noktası üçağız köyüne dönme vakti geldi. Kaş a bizi bekleyen araçlarımıza binip 16:30 da dönmüş oluyoruz. Çıkış saati:08:00 am

7.gün Yamaç Paraşütü

Bugün son gün ve en bomba aktiviteyle sizleri uğurluyoruz. Pilot eşliğinde yapılan aktivitede Kaş ve Meis manzarası tepeden izleyeceksiniz. 780 metre zirveye çıkacağız ve uçuş zirveden başlayıp, Kaş limanda iniş noktasında son bulacak. Uçuş süresi 30 dakika.

(Toplam aktivite süresi 1 saat)

Not: (Uçakla geri dönecek katılımcıların uçak biletleri 18:00 ve sonrası olması tavsiye edilir.)

 

 

FİYATLAR KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR. TEK KİŞİ KATILIMCILAR KONAKLAMA FARKINI ÖDEMELERİ GEREKİR.

KONAKLAMA VE KONSEPT: KAŞ BİLGİN OTEL-MERKEZ- ODA KAHVALTI

Konaklama 6gece 7gün dahildir. Otelde alınan kahvaltılar dahildir.

Canyoning, Tekne Turu, Jeep safari Turu, Seakayak turları tam güm olduğundan öğle yemekleri turlarda dahildir.

Jeep safari turunda tüm girişler dahildir.

Jeep safari turunda çekilen resimler dahildir.

Dalış aktivitesinde öğle yemeği yoktur.

Tüm rehberlik hizmetleri ve ekipmanlar dahildir

Dahil Olmayanlar:

Dalış,yamaç paraşütü aktivitelerinde çekilen resimler Dahil Değildir.

Tur Dönemi
0-6 Yaş Arası
Tur Fiyatı
01 Nisan 2019 - 31 Mayıs 2019
Ücretsiz
2150.00
01 Haziran 2019 - 10 Haziran 2019 (Ramazan Bayramı)
Ücretsiz
2750.00
11 Haziran 2019 - 08 Ağustos 2019
Ücretsiz
2450.00
09 Ağustos 2019 - 18 Ağustos 2019 (Kurban Bayramı)
Ücretsiz
2750.00
19 Ağustos 2019 - 20 Eylül 2019
Ücretsiz
2450.00
21 Eylül 2019 - 24 Ekim 2019
Ücretsiz
2150.00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaş a geldiniz ve turlara katılmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Kaş ta turlara, aktivitelere katılmadan yapacağınız tatil biraz sıkıcı olabilir. Oturduğunuz yerden kalkın ve Kaş ın tatdını çıkarabilmek için Kekova tekne turuna, saklıkent jeep safari turuna, yamaç paraşütü aktivitesine, dalış organizayonlarına katılın.

Benzer Tur Paketleri

KAŞ mini KLASİK 3Gece 4Gün

3 Gece 4 Gün
KAŞ Çıkışlı
KAŞ MİNİ KLASİK 3Gece 4Gün YAŞ : 15-70 Kaş...
825.00 den itibaren

KAŞ mini EXTREME 3Gece 4Gün

3 GECE 4GÜN
KAŞ Çıkışlı
KAŞ MİNİ EXTREME 3GECE 4GÜN YAŞ:15-55 Kaş Mini Extreme...
1075.00 den itibaren

DALIŞ PAKETİ 3GECE 4GÜN

3 Gece 4 Gün
KAŞ Çıkışlı
Dalış paketi 3gece 4 Gün YAŞ- 15 YAŞ VE ÜZERİ...
1675.00 den itibaren
E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
[yikes-mailchimp form="1"]