KALKAN

KALKAN Türkiye’nin güneybatı köşesinde bulunan ve Kaş ilçesinin bir beldesi olan Kalkan 1920 li yıllara kadar Kalamaki (Güzel Koy) adıyla anılan eski bir...

KALKAN

Türkiye’nin güneybatı köşesinde bulunan ve Kaş ilçesinin bir beldesi olan Kalkan 1920 li yıllara kadar Kalamaki (Güzel Koy) adıyla anılan eski bir balıkçı köyüydü. Tarih boyunca güvenilir bir liman olması sebebiyle çevre köylerden gelen tarım ve orman ürünlerinin pazarlandığı ve yüklendiği bir liman olarak önemini korumuş. Kalkanın eski dokusunun bulunduğu bölge koruma altındadır. Kalkan’ nın batı kısmında Kalamar koyu, doğusunda ise Kömürlük ve Kışla mevkii yer alır.

Halk Plajı ve Plajları

Türkiye’de şehir merkezinde bu kadar güzel bir plajdan denize girme şansınız çok azdır. Deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu plaj ücretsiz, temiz ve şehir merkezindeki önemli bir plajdır.

Turlar:

Kalkanda yapılan aktivite turlar, Kaş’ta organize edilen turlarla aynıdır. Dalış, Kekova tekne turu, saklıkent safari turu, yamaç paraşütü, kanyon geçişleri gibi tüm Kaş turlarına, Kalkan’dan da katılabiliyorsunuz. Kalkan da oldtown olarak bilinen sahil bölgesinde, sokaklarda gezerken eski günlerde yaşayan tarihi dokunun büyüsüne kapılabilirsiniz.

Toplu Taşıma:

Kalkandan civar yerleşim noktalarına (fethiye, patara, kaş, demre,olimpos, kemer,antalya) otogardan hareket eden otobüs ve dolmuşlar ile ulaşabilirsiniz. Taksi kullanımı olukça yaygındır. Bölge coğrafi yapısı itibariyle çok dik yamaçlara kurulduğundan yürüyüş imkanı biraz kısıtlıdır.

İslamlar, üzümlü, palamut köylerine ve saklıkent kanyonu bölgesine özel aracınız olamdan ya da ticari taksi kullanmadan ulaşmanız zordur. Saklıkent kanyonu, gizlikent kanyonu bölgenin doğal güzellikleri arasındadır.

Kaş a geldiniz ve turlara katılmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Kaş ta turlara, aktivitelere katılmadan yapacağınız tatil biraz sıkıcı olabilir. Oturduğunuz yerden kalkın ve Kaş ın tatdını çıkarabilmek için Kekova tekne turuna, saklıkent jeep safari turuna, yamaç paraşütü aktivitesine, dalış organizayonlarına katılın.

Benzer Yazılar

Kekova Tekne Kiralama

Kekova Tekne Kiralama Kekova tekne kiralama ile bölgede muhteşem bir tekne...

Kekova Tekne Turları Tek Adres

Kekova Tekne Turları Tek Adres Kekova tekne turlarında tek adres Kaş...

Kaş Tatilinde Yapılacaklar

 Kaş Tatilinde Yapılacaklar Yapılacaklar listesinde öncelikle Kaş Kekova tekne turu, saklıkent...

Kalkan Tekne Kiralama Hizmeti İçin Doğru Adres

Kalkan Tekne Kiralama Hizmeti İçin Doğru Adres Sizler de tatilinizde denizle...


× Canlı Destek İçin Buradayız