KALKAN

KALKAN

Türkiye’nin güneybatı köşesinde bulunan ve Kaş ilçesinin bir beldesi olan Kalkan 1920 li yıllara kadar Kalamaki (Güzel Koy) adıyla anılan eski bir balıkçı köyüydü. Tarih boyunca güvenilir bir liman olması sebebiyle çevre köylerden gelen tarım ve orman ürünlerinin pazarlandığı ve yüklendiği bir liman olarak önemini korumuş.Kalkan’ ın eski dokusunun bulunduğu bölge koruma altındadır. Kalkan’ nın batı kısmında Kalamar koyu, doğusunda ise Kömürlük ve Kışla mevkii yer alır.

Kalkan halk plajı

Türkiye’de şehir merkezinde bu kadar güzel bir plajdan denize girme şansınız çok azdır. Deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu plaj ücretsiz, temiz ve şehir merkezindeki önemli bir plajdır.

 

0 Ziyaretçi Görüşü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaş a geldiniz ve turlara katılmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Kaş ta turlara, aktivitelere katılmadan yapacağınız tatil biraz sıkıcı olabilir. Oturduğunuz yerden kalkın ve Kaş ın tatdını çıkarabilmek için Kekova tekne turuna, saklıkent jeep safari turuna, yamaç paraşütü aktivitesine, dalış organizayonlarına katılın.

Benzer YazılarE-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
[yikes-mailchimp form="1"]