KAŞ KEKOVA TEKNE TURU

KAŞ Çıkışlı

GÜNÜBİRLİK

500.00 den itibaren
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • ADALAR KOYU
 • AKVARYUM KOYU
 • BATIKŞEHİR
 • BURÇ KOYU
 • GÖKKAYA KOYU
 • KEKOVA
 • KORSAN MAĞARASI
 • SİMENA
 • TERSANE KOYU

KAŞ KEKOVA TEKNE TURU

Kekova tekne turu, Üçağız köyü, Kekova Adası, Simena (Kale köy) ve muhteşem koyların oluşturduğu Kekova bölgesinde gerçekleştiriliyor. Bölgenin giriş kapısı Üçağız köyüdür ve Kaş a 30 km uzaklıktadır. Deniz yoluyla uzaklık 18 deniz mili yani yaklaşık 2 saat sürmektedir.  Kekova tekne turu teknenin çıkış yaptığı limana göre iki şekilde adlandırılıyor.

Turların isimleri Kekova tekne turu olmakla beraber, gidilen, görülen yerler ve hizmette bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Bunlardan biri Kaş limanından çıkan kooperatif mantığıyla, toplama usulü yapılan kekova tekne turudur. Diğeri ise karayolu ile başlayıp, Üçağız köyü limanından tekneyle devam edilen tekne turudur.

Detaylar:

Biz Üçağız köyü limanından başlayan Kekova tekne turunu organize ediyoruz. Kekova tekne turu için üçağız köyüne 30 km lik yaklaşık 40 dakikalık bir transfer yapıyoruz. Ardından tekneye Üçağız köyü limanından biniyoruz. Misafirlerimizin Kekova’da daha fazla koy görmeleri ve yüzmelerini sağlamak için deniz yolu ulaşımı ile toplam 3 saat harcayacağımız yolu, karayolu ulaşımı ile 80 dakikaya düşürüyoruz. Böylece yoldan zaman kazanıyoruz ve bu kazanmış olduğumuz zamanı Kekova koylarında yüzerek harcıyoruz. Kekova batıkşehir tekne turumuzda toplam gezip göreceğimiz yer sayısı 8 dir. Bu 8 yerin 5 tanesi koy ve ortalama yüzme molaları her koyda 45 dakikadır.

Bunun yanında göreceğimiz yerler Batıkşehir, Simena(Kaleköy) ve korsan mağarasıdır. Teknemiz batıkşehirden çok yavaş bir şekilde geçecek ve profesyonel turist rehberimiz bölge ve batıkşehir hakkında detaylı bilgi verecek. Teknemizin altındaki ufak cam bölmelerden ise batıkşehirdeki su altında kalmış tarihi amforaları görebileceksiniz. Batıkşehirde yüzmek yasaktır, sadece yavaş bir geçişe izin verilmektedir. Batıkların üzerinde yüzebileceğiniz yerler, teknemizin de duracağı Tersane koyu ve Simena dır. Bu bölgelerde de çok fazla kalıntı var ve yüzme yasağı bulunmamaktadır. Diğer önemli nokta ise Kaleköy yani Simena’dır. KaleKöy’e kara yoluyla ulaşım mümkün değildir. Kaleköy limanında 1 saat duracağız. Misafirlerimiz kaleye çıkabilecekleri gibi köyü veya denizin içindeki lahit mezarı gezebilir ve etrafında yüzebilirler.

Teknemizde öğle yemeklerini açık büfe şeklinde sunuyoruz. Açık büfe de 5 çeşit akdeniz mutfağından mezeler ve sıcak olarak tavuk barbekü ikram ediyoruz. Bunun yanında sabah ilk duracağımız akvaryum koyunda çay ikramları, dönüşte son durağımız adalar koyunda meyve ikramlarımız olacak. Çıkış: 09:30  Dönüş: 18:15

TARİH ÜCRET 1KİŞİ ÖDEME LİNKİ
NİSAN-EKİM 2022 450 ÖDEMEYE GİT

NOT: 2 KİŞİ VE ÜZERİ KATILIMLARDA 1 KİŞİ ÜCRETİ ÖN ÖDEME OLARAK KABUL EDİLİR. KALAN ÖDEME ELDEN TEKNEMİZDE ÖDEYEBİLİRSİNİZ.

Kekova tekne turumuzda, teknemizde kesinlikle müzik yayını yapılmamaktadır, teknemizde kişi sayısı sınırlıdır.

1.Teknemiz 60 Kişilik Teknemizde Maksimum 45 Kişi Alıyoruz.

Fiyata Dahil olanlar:

 • Kaş -üçağız köyü – Kaş  transfer
 • Rehberlik
 • Sabah sunulan çay ikramları ve dönüşteki meyve ikramları
 • Öğle yemeği

Ekstra olanlar:

 • içecekler
 • Simena Kale köyde, Kale’ ye çıkan misafirlerimiz için Kale giriş ücreti
Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
01 Nisan - 30 Ekim 2022 Ücretsiz 500.00
AY/GÜN/YIL (M/Day/Year)

Kaş tatilinizde turlar ve aktivitelere katılmadan dönmeyin. Kaş ta turlara, aktivitelere katılmadan sadece plajlarda zamanınızı geçirerek yapacağınız tatil biraz sıkıcı olabilir. Kaş ‘ın tadını çıkarabilmek için Kekova tekne turuna, Kaş saklıkent jeep safari turuna, yamaç paraşütü aktivitesine, dalış organizasyonlarına mutlaka katılın.

Benzer Tur Paketleri

saklıkent safari turu

KAŞ SAKLIKENT SAFARİ TURU

GÜNÜBİRLİK
KAŞ Çıkışlı
KAŞ SAKLIKENT SAFARİ TURU Saklıkent jeep safari turu Kaş...
575.00 den itibaren
kaş deneme dalışı

KAŞ DENEME DALIŞ TURU

1 dalış
KAŞ Çıkışlı
KAŞ DENEME DALIŞI Kaş deneme dalışı da yapılacak favori...
450.00 den itibaren
kanyon geçişi

KANYON GEÇİŞİ

GÜNÜBİRLİK
KAŞ Çıkışlı
Kanyon Geçişi Kanyon geçişi aktivitesi canyoning olarak adlandırılıyor. Kanyon...
600.00 den itibaren
deniz kanosu turu

DENİZ KANOSU (SEA KAYAKING)

GÜNÜBİRLİK
KAŞ Çıkışlı
Deniz Kanosu Turu Deniz kanosu turu bir doğa sporudur....
45.00 den itibaren
× Canlı Destek İçin Buradayız