LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

KAŞ Çıkışlı

DAILY

60.00 den itibaren
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • APERLAİ
 • DELİKKEMER TARİHİ SU KEMERİ
 • PATARA ANTİK KENT
 • PHELLOS ANTİK KENT

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

Likya yolu yürüyüşü için rota ingiliz Kate Clow tarafından1999 yılında işaretlenerek başlatılmıştır. Zorlu süreçler sonunda likya yolu yürüyüşü rotası oluşturulmuş ve yürüyüşçülerin hizmetine sunulmuştur. Likya yolu tarihte yaklaşık 3000 yıllık bir ticaret yolu olup toplam uzunluğu 509 km.’dir. Avrupa’dan birçok yürüyüşçü özellikle bu yolu yürümeye gelerek yol güzergahında bulunan tarihi yerleri de gezme fırsatını elde etmektedirler. Likya Yolu Avrupa’da ki en uzun 4 yürüyüş rotasından biri ve aynı zamanda dünyadaki en güzel 10 yürüyüş rotası içerisindedir. Yürüyüşümüzün tamamı yaklaşık 1,5 ay gibi bir süre alacağından zamanı kısıtlı olan misafirlerimiz için kısa süreli ve değişik etaplı yürüyüş programımız vardır. Haftalık yürüyüş turlarımız için lütfen iletişime geçin.

Likya Yolu Yürüyüşü turlarımız ile tarihte ticaret yolu olarak kullanılmış ve Likya Şehirlerini birbirine bağlayan Likya Yolu ‘nda doğayı keşfedebilir, tarihi yaşayabilirsiniz.

Başlangıç Saati:09:0

Delikkemer-Patara Parkuru

Delikkemer Roma döneminde yapılmış su yolunun bir parçası olmakla birlikte muhteşem güzelliği, görenleri hayrete düşürecek mühendisliği ile sizi büyüsü altına alacak.Roma dönemine ait bu su kemerinin üzerinden geçerek çam ağaçlarının arasına doğru rotamıza devam ediyoruz. Doğanın vermiş olduğu huzur eşliğinde aldığımız öğle yemeğinin ardından tarihi Patara kentine ulaşmamız yaklaşık 2 saatimizi alacak. Patara antik şehrinde tarihle olan birlikteliğimiz, Patara plajında deniz keyfiyle son bulacak. Patara’ da bizi bekleyen aracımızla Kaş’ a otelimize geri dönüp, bir günümüzü daha arkamızda bırakıyoruz.

(Yürüyüş süresi 4 saat)

Kaş(Antiphellos)-Limanağzı Parkuru

Işık Ülkesinin gizemi altında güne merhaba diyoruz, sırt çantalarımızı kaptığımız gibi yola düşüyoruz. Akdeniz’in turkuaz renkli denizi, manzaranın büyüsüyle Limanağzına vardığımızda kendimizi berrak sulara bırakarak ödüllendireceğiz. Öğle yemeği ve dinlenmenin ardından tekneyle Kaş limanına geri dönüp bugünkü parkurumuzu  bitirmiş oluyoruz.

(Yürüyüş süresi 2,5 saat)

Hacıoğlan-Phellos Parkuru

Otelimizdeki açık büfe kahvaltının ardından parkurumuzun başlangıç noktasına; Hacıoğlan köyüne transferimiz gerçekleşecek. Kısa bir yolculuktan sonra yürüyüşümüz başlıyor. Torosların temiz havasını ciğerlerimize teneffüs edip, doğal güzelliğin vermiş olduğu huzurla Phellos antik kentine ulaşıyoruz. Antik Likya mezarları ve üzerlerindeki figürler sizleri etkileyecektir. Yürüyüşümüzün ardından aracımıza binerek otelimize geri dönüyoruz.

(Yürüyüş süresi 5 saat)

Sahilkılınçlı-Aperlai Parkuru

Büyük depremler sonucu su altında kalmış Aperlai batık şehrini görüp, batıklar üzerinde yüzme fırsatı bulacağız ve Işık ülkesi Likya hafızalarınızdan hiç silinmeyecek. Yürüyüşümüzün sonunda Aperlai batık şehrinden tekne ile ayrılıp Üçağız köyüne varıyoruz, hazır bekleyen aracımıza binerek otelimize dönüyoruz.

(Yürüyüş süresi 3 saat)

Yürüyüş organizasyonu minimum 6kişi olduğunda yapılır.

Fiyat dahil:

 • Yürüyüş noktasına olan transferler
 • Rehberlik
 • Öğle yemeği (piknik şeklinde)
 • ikramlar

Extra:

 • Yürüyüş esnasında girilen ören yerleri ücreti
Tur Dönemi
0-6 Yaş Arası
Tur Fiyatı
01 Mayıs - 30 Ekim 2020
UYGUN DEĞİL.00
60.00
AY/GÜN/YIL
SADECE TATİL PAKETLERİ İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kaş a geldiniz ve turlara katılmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Kaş ta turlara, aktivitelere katılmadan yapacağınız tatil biraz sıkıcı olabilir. Oturduğunuz yerden kalkın ve Kaş ın tatdını çıkarabilmek için Kekova tekne turuna, saklıkent jeep safari turuna, yamaç paraşütü aktivitesine, dalış organizayonlarına katılın.

Benzer Tur Paketleri

saklıkent safari turu

SAKLIKENT KANYONU SAFARİ TURU

GÜNÜBİRLİK
KAŞ Çıkışlı
SAKLIKENT KANYONU SAFARİ TURU Saklıkent jeep safari turu tam...
225.00 den itibaren
kekova tekne turu

KEKOVA TEKNE TURU

GÜNÜBİRLİK
KAŞ Çıkışlı
KEKOVA TEKNE TURU Kekova tekne turu, Üçağız köyü, Kekova...
175.00 den itibaren
kaş deneme dalışı

KAŞ DENEME DALIŞI

1 dalış
KAŞ Çıkışlı
KAŞ DENEME DALIŞI Kaş deneme dalışı da yapılacak favori...
200.00 den itibaren
kanyon geçişi

KANYON GEÇİŞİ

GÜNÜBİRLİK
KAŞ Çıkışlı
Kanyon Geçişi Kanyon geçişi aktivitesi canyoning olarak adlandırılıyor. Kanyon...
350.00 den itibaren
E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !
[yikes-mailchimp form="1"]
× Canlı Destek İçin Buradayız