YUNAN ADASI MEİS

KAŞ Çıkışlı

Günübirlik

35.00 den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • MEİS YUNAN ADASI

Yunan Adası Castellorizo

Meis Yunan Adası ‘na düzenlediğimiz organizasyon ile Kaş a birde karşıdan bakma fırsatı bulacaksınız. Türkiye karasularına en yakın (3 mil) Yunan adası olan Meis’e sabah saat 10.00’da Kaş limanından teknemizle hareket ederek  başlayan gezimizde Meis adasının tertemiz sokaklarında gezerek tarihi binaları ve çevre yerleri ziyaret edebilirsiniz. Sahilde bulunan kafe ve balıkçı lokantalarında güzel bir öğlen yemeği yeme şansını elde edebilirsiniz ve kalan zamanınızda Mavi Mağara’ya kiralayacağınız küçük bir kayıkla gezinti yapabilirsiniz. Meis te bulunan küçük plajda yüzerek vaktinizi geçirebilirsiniz.

Meis adasına gidebilmek için önceden alınmış bir vizenizin olması gerekmektedir. Kapıdan günübirlik vize işlemi Meis adası için başladı fakat çok az bir kontenjan verildi. Yunan makamı sadece günlük 12 kişi için kapıda vize kontenjanı verdi. Bunun yanında yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz de kolayca Meis i ziyaret edebilirler.

Dileyen misafirlerimiz Meis Yunan adasında bir gün kalıp ertesi gün dönen teknemizle fiyat farkını ödeyerek tekrar Kaş a gelebilirler.

Teknemiz Kaş limadan gümrük bölgesinden sabah saat 09:30 da hareket ediyor. Meis Yunan adası ‘na teknenin varış süresi 20 dakika. Meis adasında saat 15:20 ye kadar serbest zaman veriliyor. Adada bulanan müze ve tarihi camiyi gezebilirsiniz. Adanın ön cephesinde bulunan küçük koyda yüzebilirsiniz. Meşhur mavi mağara ziyareti yapmak isterseniz, Meis adasında bulunan tekneler ile mağaraya gidebilirsiniz.

Pasaportlar bilgileri önceden alınıyor ve firmamız tarafından tekneye biniş kartları (boarding card) hazırlanıyor. Giriş harcını kendiniz mobil bankacılık uygulamasından vergiler ve harçlar sekmesinden yatırabilirsiniz. Teknemiz 16:00 civarı Kaş limana tekrar dönmüş oluyor.

MEİS YUNAN ADASI TEKNE TURU SAATLERİ

Sabah Çıkış 09:30, Dönüş 16:00

Yoğun dönemde teknemiz Saat 17:00 de ikinci bir kez çıkış yapıp, 23:00 de geri dönüyor.

MEİS ADASI İÇİN NELER GEREKLİ

  • Meis Adası ziyareti için alınmış bir Shengen vizenizin olması gerekiyor.
  • Meis Adası için Yeşil Pasaport Sahipleri Gidebilir.
  • En geç bir gün önceden pasaport resimleri firmamıza göndermeniz yeterli.
  • Sabah kalkış için 1 saat önceden ofisimizde buluşmamız gerekiyor.

MEİS ADASI İÇİN KAPIDA VİZE UYGULAMASI VAR MI ?

Meis adası için kapıda günübirlik vize uygulaması mayıs 2024 tarihi itibariyle başladı. Kapıda vize için Meis adasındaki Yunan makamı, günlük kapıda giriş sayısına kontenjan getirdi. Meis adasına çok az bir kapıda vize kontenjanı getirdi. Şuan günde sadece 12kişiye vize veriyorlar. Detaylı bilgi ve gerekli evraklar ve ücretler için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

MEİS ADASINDA HARCAMALARI HANGİ PARA CİNSİ İLE YAPABİLİRİZ ?

Harcamalarınızı kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Bunun yanında nakit harcamalarınızı Euro, Usd, Gbp para birimleri ile yapabilirsiniz.

MEİS ADASINDA NELER YAPILIR?

Meis çok küçük bir Yunan adası. Karayolu neredeyse yok, araç sayısı çok çok az. Meis ‘in dar sokaklarını yürüyerek gezebilirsiniz. Küçük bir müze bulunuyor, isteyenler ziyaret edebilir. Ufacık bir plajı var, gününüzü bu plajda geçirebilirsiniz. Meis te bulunan mavi mağaraya tekneler ile gidebilirsiniz. Tekneler Meis limandan, dolmuş mantığı ile kalkıyor. Mavi mağarada su yükselmeden girip, yüzme molası verip çıkıyorlar.

Detalı bilgi için Yunan resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar:

  • Kaş Meis Tekne

Extra

  • Vize
  • Yemekler
Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
01 Nisan - 30 Ekim 2023 15.00 35.00
AY/GÜN/YIL (M/Day/Year)

Kaş tatilinizde turlar ve aktivitelere katılmadan dönmeyin. Kaş ta turlara, aktivitelere katılmadan sadece plajlarda zamanınızı geçirerek yapacağınız tatil biraz sıkıcı olabilir. Kaş ‘ın tadını çıkarabilmek için Kekova tekne turuna, Kaş saklıkent jeep safari turuna, yamaç paraşütü aktivitesine, dalış organizasyonlarına mutlaka katılın.

Benzer Tur Paketleri

kaş saklıkent safari turu

KAŞ SAKLIKENT SAFARİ TURU

GÜNÜBİRLİK
KAŞ Çıkışlı
KAŞ SAKLIKENT SAFARİ TURU Saklıkent jeep safari turu Kaş...
1500.00 den itibaren
kekova tekne turu

KAŞ KEKOVA TEKNE TURU

GÜNÜBİRLİK
ÜÇAĞIZ Çıkışlı
KAŞ KEKOVA TEKNE TURU Kekova tekne turu, Üçağız köyü,...
1500.00 den itibaren
kaş deneme dalışı

KAŞ DENEME DALIŞI

1 dalış
KAŞ Çıkışlı
KAŞ DENEME DALIŞI Kaş deneme dalışı da yapılacak favori...
1500.00 den itibaren
kanyon geçişi

KANYON GEÇİŞİ

GÜNÜBİRLİK
KAŞ Çıkışlı
Kanyon Geçişi Kanyon geçişi aktivitesi canyoning olarak adlandırılıyor. Kanyon...
85.00 den itibaren
× Canlı Destek İçin Buradayız