KAŞ HAKKINDA

KAŞ HAKKINDA Kaş hakkında yazmaya başlarken  kısa tarihinden başlayalım. Kaş, Antalya’dan Fethiye’ye kadar uzanan ve antik dönemde Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasının güneyinin...

KAŞ HAKKINDA

Kaş hakkında yazmaya başlarken  kısa tarihinden başlayalım. Kaş, Antalya’dan Fethiye’ye kadar uzanan ve antik dönemde Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasının güneyinin uç noktasında yer alır.Kaş a Antalyayolu üzerinden gelirken yukarıdan insanı büyüleyen bir manzara sizi karşılar. Çukurbağ yarımadası, Limanağzı koyu, tam karşıda Meis yunan adası, inceburun ve Uluburun yarımadaları manzaranızı oluşturur. Kaş, Meis adası aracılığı ile Yunanistan komşudur.

Likya medeniyetinin en önemli kentlerinden biri olan Kaş’ ta arkeolojik çalışmalar neticesinde M.Ö 6bin yıllarında yerleşim olduğu ortaya çıkmıştır. Kaş’ ın antik dönemdeki adının Habesos olduğu bilinmekle beraber, daha sonraları da Antiphellos olarak anılmıştır. Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasıyla beraber Yörükler bu bölgeye yerleşir ve 13. yy da bölge tamamen Türkleşir ve kent Andifli adını alır.

Kaş a geldiğinizde turlarımıza katılmayı da unutmayın 🙂

Kaş a ulaşım da ise kaş shuttle hizmetini kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kaş a geldiniz ve turlara katılmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Kaş ta turlara, aktivitelere katılmadan yapacağınız tatil biraz sıkıcı olabilir. Oturduğunuz yerden kalkın ve Kaş ın tatdını çıkarabilmek için Kekova tekne turuna, saklıkent jeep safari turuna, yamaç paraşütü aktivitesine, dalış organizayonlarına katılın.

Benzer Yazılar× Canlı Destek İçin Buradayız